ŠÉFKUCHAŘ

Fernando Hernandéz Ruiz

Ochutnejte a užijte si novinky na našem menu – svěží a neotřelé mexické kombinace připravené výhradně pro Galerry 44. Tentokrát od mladého a talentovaného Fernanda Hernandéz Ruize z Mexika!

Po ukončení studií na Kulinářském institutu (ICUM) sbíral Fernando zkušenosti v těch nejlepších restauracích po celém světě, např. ve Španělsku v Lasartě Berasategui Group nebo v Hyatt Group v USA.
V roce 2014 si otvírá vlastní restauraci Moyuelo, která je za necelé tři roky hodnocená jako jedna z nejlepších v Mexiku. Zároveň se stává jedním ze semifinalistů celosvětové soutěže mladých talentovaných kuchařů San Palegrino. Není proto divu, že se Fernando jako úspěšný šéfkuchař a porotce mezinárodních kulinářských soutěží dostává na titulní strany Forbes spolu s pozvánkou na výtečnou večeři právě do jeho restaurace Moyuelo.

Přejeme krásný večer plný zážitků nejen ze skvělého jídla.

DŘÍVĚJŠÍ ŠÉFKUCHAŘI

ALESSANDRO BELLINGERI

alessandro bellingeri

se narodil v italské Cremone, mimo jiné rodišti slavného houslaře Antonia Stradivari. Po absolvování hotelové školy v Salsomaggiore pracoval v těch nejlepší michelinských restaurací v Itálii a ve Španělsku. V roce 2013 vyhrál v Národní soutěži o nejtalentovanějšího kuchaře Itálie pořádanou Luigim Cremonou. V tu dobu si už otevřel svou vlastní restauraci Osteria Acquarol v světoznámé vinařské oblasti San Michele na severu Itálie, kde se s ním
můžete setkat.

OHNO TAKEHIRO

For this spring we are proud to introduce our new friend Ohno Takehiro, a Japanese culinary maestro, residing in Buenos Aires, Argentina. Ohno’s style is absolutely unique, an exquisite harmony of Argentinian meat and fish, together with a touch of Samurai magic from his homeland. This beautiful fusion was inspired by working with Koji Fukaya from Japan and Hilario Arbelaitz from the Basque country. Ohno’s prolific skills in the kitchen quickly catapulted him to the national TV screens, where he has been a popular figure for several decades. In fact he was so popular that the TV show was soon to be renamed after him.

Early Life and Studies

Ohno Takehiro was born in 1967 in Hokkaido, Japan, and is very proud of his Samurai roots. Ohno graduated from college in his native homeland, having studied nutrition and gastronomy, and he continued with a bachelor’s degree in his chosen craft – specialising in French and Spanish cuisine at the famous Akihiko Manada college in Osaka.

The Inspiration

Little Ohno Takehiro loved to visit his mother and father at work. His mother worked in a famous German pastry shop, and the small Ohno really enjoyed baking cakes with her – confectionery was definitely his first love.

His father ran a chain of Japanese hotels, and was always immaculately dressed in a fitting suit, however, it was when he saw the chef’s uniform that he fell in love with his lifelong passion.  

Learning his Craft

On completion of his studies, the ambitious Ohno worked in a Basque restaurant in Japan for two years, and subsequently moved to Spain where he was quickly promoted to sous-chef in one of the best restaurants in the country.

Moving Continents

It was there that he met Fernando Trocca, an Argentinian culinary legend, and a new chapter was soon to begin. Ohno flew to Buenos Aires with Fernando, and he has not looked back since.

Ohno on TV

Ohno’s prolific skills in the kitchen quickly catapulted him to the international TV screens where his cooking show is aired all over South America, even as far as Mexico. His gourmet TV show has become so popular that it has now been renamed after him.

 

Samurai Magic

Ohno’s style is simply unique, an exquisite harmony of Argentinian meat and fish, together with some Samurai magic from his homeland.

Life is a great adventure he says with a cheeky smile. Ohno is now cooking all over South America where he really is a true celebrity. He loves to travel, and often makes VIP guest cooking appearances in Europe and North America, as well as his adopted continent.

 

Family and Charity

Ohno has a family in Argentina, but he thinks it is unlikely that his teenage son and daughter will follow in his culinary footsteps. His beloved parents are still in Japan and every year he travels home to see them. Ohno loves to work for charities, and his work with kids is second to none! 

Bushido – The Virtues of a Samurai

Manuel Lino

„Na kuchaře jsem šel proto, abych něco studoval a maminka si myslela, že mi to v gastronomii půjde.“

Jeden z nejtalentovanějších portugalských kuchařů, který vařil v michelinských restauracích Mugaritz, El Celler a Carne Muscalleda. Virtuóz kulinářského umění. Mladý a ambiciózní Portugalec, o kterém ještě uslyšíme.

Mladý sympaťák, který s manželkou a dvěma dcerami žije v Salvatera de Magos, (asi 50 km od Lisabonu) užívá rodiny, rád cestuje a poznává nová místa a hlavně nové chutě. „Na kuchaře jsem vlastně šel, protože mi maminka říkala, že něco studovat musím a v gastronomii mi to půjde. Ale hned, co jsem se studiem začal, moc se mi na škole zalíbilo a věděl jsem, že to je to pravé a že přesně to chci dělat.“

„Chtěl jsem někam, kde se kuchařina ubírala kupředu. Tomu jsem podřídil vše.“

Po studiích jsem zjistil, že gastro scéna v Portugalsku není 
na takové úrovni jako v některých jiných zemích. Chtěl jsem někam, kde se kuchařina ubírala směrem kupředu. výcvik. Cítil jsem, že v konkurenceschopnější prostředí se budu zdokonalovat rychleji a více se dozvím.

A tak jsem se po skončení školy rozhodl následovat moderní gastronomii a trendy kulinářského světa. Tomu jsem podřídil vše. Našel jsem si stáž v jedné z nejlepších evropských (ne-li světových) restaurací, v baskickém Mugaritzu. Tam jsem poznal to nejcenější –  fungování a filosofii restaurace, ve které jde celý tým, veškerý personál za stejným cílem. Maximální využití podstaty surovin, excelentní spolupráce a naprostá profesionalita. To vše směřuje k jedinému – stoprocentnímu uspokojení hosta. A to se mi zalíbilo natolik, že jsem na pracovní příležitost v El Celler de can Roca čekal 2 měsíce, až se uvolní místo. A tím začala má kariéra v michelinských restauracích. Od Mugaritz přes Celler a Carne Muscalleda  v Mandarinu. 

Nutno říct – a jsem tomu rád – že se za posledních pět až deset let myšlení kuchařů a gastronomie obecně v Portugalsku změnily k nepoznání. Je mnoho kuchařů, míst a stylů, které stojí za to vidět nebo vyzkoušet. Prožíváme velký boom. Co bude za deset let nikdo neví.

„Spokojenost klientů mi přináší moje vlastní uspokojení.“

Vzory moc nemám, ale líbí se mi Blumenthal, Barbot a Keller.
Razím způsob co nejmenších úprav základních surovin tradičními technologiemi a prostá jídla podávám v moderním provedení.
Dělat věci dobře a mít ohlasy na svou práci a spokojenost klientů, to mi přináší vlastní uspokojení. Michelin je krásné ocenění, ale vše má svůj čas.